Yapı Kredi’den 1366 TL Taksitle 100 Bin TL Ev Kredisi

Kira ödemekten bıkanlar, hayalindeki evlere kavuşmak isteyenler veya tasarruflarını yatırıma çevirerek ev almak isteyenler için en uygun konut kredileri Yapı Kredi’de. Hayallerinizi ertelemeden istediğiniz konuta sahip olabilmeniz için uygun faiz oranları ve uygun vadelerle yapı krediden ev kredisi kullanmanız artık çok kolay. 120 aya varan vadelerde ve avantajlı kredilerle konut kredisine başvurmak için yapı kredi şubelerine gitmeniz yanında mobil ve internet şubesi üzerinden de uygulamalardan yapabilirsiniz. Yapı kredi konut kredisi 2017 fırsatları gerek yazılı gerekse de görsel basından reklamlarda duymuşsunuzdur. Ayrıca bankanın internet sitesi üzerinden de tüm kredilerle ilgili özel kampanyaları ve yapı kredi konut kredisi alma koşulları hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz. Yapı kredi konut kredisi nasıl alınır sorusuna ise detaylı şekilde değineceğiz.

Başvuru Kanalları

Yapı kredi konut kredisi 2017 fırsatları ve Yapı Kredi konut kredisi alma koşulları öğrendiğinizde bankanın şubelerine uğrayabilirsiniz. Ancak başvurularınızı yapı kredinin internet şubelerinden de yapabilirsiniz. Bunun yanı sora yapı kredi müşterisi olarak mobil şubeden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Konut kredileri öncelikle müşterilerin banka sicil puanlarına göre değerlendirilmektedir. Ardından da satın alınacak olan evin değerine göre neticelendirilmektedir. Bahse konu konutun proje kapsamlı olması bankalar tarafından ön onaylı olma anlamına da gelebilmektedir. Tüm bunları internet, mobil veya çağrı merkezlerinden sorgulamak biraz daha güçtür. Bu nedenle genellikle Yapı kredi konut kredisi nasıl alınır sorusuna şubelerden yapılan başvurular ve ön onaylı müşteriler için hazırlanan kampanyalarla olmaktadır denilebilir.

Konut kredilerinden yapı kredinin müşterilerine sunduğu özel faiz oranlarından biri de % 0,90 dır. 120 ay vade ile 100 bin TL kredi çekmek istediğinizde aylık taksit tutarınız 1.366 TL olmaktadır. Krediyi daha düşük vadelerle 5 yılda ödeyerek maliyetini düşürmek isterseniz 60 ay vade ile yine %0,90 ile kullanırsınız. Bu şekilde kredinizi 2.164 TL taksitlerle ödeyebilirsiniz. Tabi bütçenizi sarsmadan, kolayca ödeyebileceğiniz kredi vadesini sizler belirleyeceksiniz.

Ücretler Ve Koşullar

Konut kredilerinde diğer kredilerin dışında ekspertiz ücreti alınmaktadır. Yapı kredi konut kredisi 2017 fırsatları ve Yapı Kredi konut kredisi alma koşulları arasında yer alan ekspertiz ücreti yaklaşık 545 TL olacaktır. Ekspertiz evin satış bedelini ortaya koyması yönünde hazırlanan bir rapordur. Ayrıca konut kredilerinde, krediye konu olan ev ipotek altına alınır. Zaten konut kredilerinin faiz oranlarının diğer kredilerden daha düşük olmasının nedeni de budur. Böylece banka açısından kredi riski azalırken müşteri açısından da ödenen faiz düşmektedir. İpotek tesisi ücreti yaklaşık 185 TL olmaktadır. Dask primi ve tahsis ücretleri ile kredinizi çekebilirsiniz. Ekspertizin belirlediği konut bedelinin % 80 oranına kadar kredi kullanılabilir. Krediye konu alan evin yaşının maksimum 70 olması gerekir. ancak genellikle krediler yeni ve projeli evler için kullanılır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir