Yapı Kredi’den Esnaf ve KOBİ’ye Ertelemeli 100 Bin TL Kredi

Esnafların yani günümüz deyimiyle KOBİ’lerin büyük destekçisi olan bankaların kredi yöntemleri her işletmeye ve her ihtiyaca göre farklı çözümler sunuyor. Bankaların bu çözümleri iç ticaretin gelişimine ve ekonominin büyümesine destek oluyor. Bu kredi çözümleri içerisinden inceleyeceğimiz tür: ertelemeli krediler.

Ertelemeli krediler, alınan kredinin ödeme sürecini aldıktan hemen sonra başlatmayan, ileri dönemlere aylara erteleyen kredi sistemidir. Kredi kullanımlarında geri ödeme süreci kredinin kullanıldığı aydan bir sonraki ay başlamaktadır.1 aylık süre bazı durumlarda, özellikle alınan kredi bir yatırım için alınıyorsa gelir elde etmeden geri ödeme sürecinin başlaması zaman zaman kredi başvurusu yaparak kredi kullanan kişilerin zor durumda kalmasına neden olabilmektedir. Bankalar hem müşterilerine kolaylık sunmak hem de bu kampanya ile daha çok müşteri kazanabilmek için dönemsel olarak ertelemeli kredi kampanyalarını başlatırlar.

İşinizi büyütmek için ya da yeni bir iş kurmak için bankaların ihtiyaç kredisi seçenekleri kapsamında sunduğu Ertelemeli kredilerden KOBİ kredisi veya esnaf kredisi seçeneklerini inceliyorsanız KOBİ kredileri arasında sunulan yeni bir kredi ürünü dikkatinizi çekebilir.

Yapı Kredi ile Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi tarafından hazırlanan esnaf ve KOBİ kredisi, Hem 100000TLye varan tutar seçenekleri sunuyor. Hem de ilk ödeme tarihini 3 ay sonrasına kadar erteliyor. Erteleme koşullarının bireysel ihtiyaç kredilerinde kullanıldığı bilinen bir tür. Fakat yüksek tutar seçeneği ile KOBİ’ler için bir fırsat niteliğinde.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi mevzuatı, farklı faiz oranlarını sunduğu kredi kampanyasında düşük faizli esnaf kredisi için KOBİ bankacılığı paketini alma koşulu koşuyor.

Yapı Kredi KOBİ kredileri faiz oranları;

KOBİ bankacılığı paketi alanlar için yüzde 1,35 olarak sunulurken,

Standart bir şekilde kredi kullanmak isteyenler için ise yüzde 1,39 oranında faiz şartı koşuyor.

Yapı Kredi KOBİ bankacılığı paketi ile ilgili bilgileri Yapı Kredi internet bankacılığından, Yapı Kredi mobil uygulamasından ve şubelerden edinebilirsiniz. Bu şartlar ile birlikte sunulan kredileri kredi notunuza ve gelir durumunuza göre 100 bin TL esnaf kredisi tutarına kadar kullanabilirsiniz. Binde 5 oranında tahsis ücretinin kesildiğini bilinmesi gerekenler arasına ekleyelim.

Kampanya kapsamındaki en yüksek kredi tutarı olan 100 bin TL ihtiyaç kredisini 36 ay vadeyle ve düşük faizli/KOBİ paketli tercihle kullandığınızda aylık taksitleriniz 3 bin 832,89 TL aylık taksit öderken, yüzde 1,39 faizli seçenekte aylık taksitleriniz 3 bin 862,50 TL olarak hesaplanıyor. Yapı Kredi esnaf kredileri esnaf kredileri arasında düşük faiz oranı ve aylık taksitinin düşüklüğüyle dikkat çekiyor.

KOBİ kredisi almak için neler gerekli?

Kobi kredisi alabilmek için öncelikle bir vergi levhasına sahip olunması gerekmektedir. Bu şekilde KOBİ’ler için tanınan kredilere başvuru yapılabilir. Kredinin başvurusunu yapmak için de; bankaya müşteri temsilcisine gitmeli veya işlem talimatlarıyla bankaya gitmeden gerçekleştirmelisiniz. Öncelikle kredi için bankanın istediği evraklar ve belgeler verilmelidir. Genelde şirket için bu değerlendirmeler baştan yapılır ve banka nezdinde bir limit tanımlanır. Çünkü şirketin acil bir kredi desteğine ihtiyacı olduğunda, banka tarafında bekletilmeden işlemleri halledilmesi gerekir. Bu sebeple verilen belgeler ve evraklar doğrultusunda şirketlere limit tanımlama işlemleri yapılır. Bu limit doğrultusunda da krediler kullandırılır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir