Yapı Kredi’den Evlilik Kredisi

Eğitim, tatil, alışveriş, mobilden anında kredi ve internetten anında kredi gibi seçenekler sunan Yapı Kredi, bireysel kredileri ile müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar 2017 kapsamında yer alan Yapı Kredi Evlilik Kredisi, uygun vadelerle ve faiz oranlarıyla yeni bir hayata başlayacak olan çiftler için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Nedir?

Nişandan düğüne, düğünden balayasına kadar olan bütün masrafları kolay bir şekilde ödeyebilmek için fırsat sunan Yapı Kredi, yeni evlilerin harcamaları için cazip fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda en uygun evlilik kredisi olan bu bireysel krediye başvurmak oldukça kolay. Müşteri odaklı düşünen banka, müşterilerin gelirine göre faiz oranı sunmaktadır. Kredinin vade seçeneği ise 48 aya kadar uzanmaktadır ve farklı şekillerde vade yapılabilmesi mümkündür.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Evlilik kredisi için kolay bir başvuru seçeneği sunan banka, başvuru için yalnızca nüfus cüzdanı fotokopisi, abonelik gerektiren bir hizmetin son 3 ay içindeki faturasının aslı (su,telefon,doğalgaz…) veya ikametgah belgesi ve başvuran müşterinin gelir belgesini istemektedir. Krediye başvuran müşterinin herhangi bir yerden kira şeklinde bir geliri varsa kira kontratı veya tapunun fotokopisi istenmektedir. Ayrıca emekli müşteriler için gelir belgesi yerine maaş cüzdanı fotokopisi gereklidir. Serbest meslek yapan müşterilerden ise son vergi levhasının bir kopyası veya fotokopisi istenmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Müşterilerin rahatlığını düşünen Yapı Kredi bankası, bu kredi için farklı yollar ile başvuru seçeneği sunuyor. Bu kapsamda bankanın internet sitesinde yer alan ”Şimdi Başvur” butonu ile başvuru yapılabilmektedir. Bankanı internet sitesi üzerinden evlilik kredisi hesaplama işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca bankanın 444 0 444 numarası ile telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapmak da mümkündür. Farklı seçenekler sunan Yapı Kredi, SMS bankacılığı üzerinden de gerekli hizmeti vermektedir. SMS ile evlilik kredisi başvurusu için BİREYSEL -boşluk- T. C. kimlik numarası -boşluk-  aylık gelirinizi yazarak 4411’e kısa mesaj atarak yapabilmektedir. Yapı Kredi şubelerini ziyaret ederek bilgi almak da bu kredi için sunulan son seçenektir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir