Yapı Kredi’den SMS ile Kredi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusu için müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla birçok yöntem geliştiren bankalardan biri olan Yapı kredi bankası uygun ödeme koşulları ve cazip vadeleri ile müşteriler tarafından en çok tercih edelin bankaların başında gelmektedir. Kredi şimdi adında SMS kredi başvurusu sistemi ile Yapı kredi bankası kredisi almak isteyen kişilerin başvuru sürecini kısaltarak kolay kredi çekmelerini sağlamaktadır.

Hayal ettiğiniz birçok kredi için ev kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi başvurularınızı kredi şimdi seçeneği ile çeşitli kanallardan yapabilirsiniz. En etkili kredi başvuru yöntemlerinden biri olan SMS ile başvuru yapmak herkes için kolay ve hızlı bir yöntemdir. Yapı kredi SMS kredi için başvurmak için “kredi türü boşluk TC kimlik numarası boşluk aylık net gelir” bilgilerinizi eksiksiz kısa mesaj bölümüne girdikten sonra 4411 numarasına mesaj atmanız gerekiyor. Eğer bireysel kredi almak istiyorsanız kredi türü kısmına “bireysel” , konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız kredi türü kısmına bu sefer “konut” yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra sizden istenen aylık gelirinizi belirten miktarını girmelisiniz.

Yapı Kredi Bankasından Kredi Almanın Diğer Yolları

Yapı kredi kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer seçenek de internet üzerinden başvurudur. Bunun için yapmanız gereken ilk adım web üzerinden www.yapikredi.com.tr adresine gitmektir. Daha sonra istediğiniz ihtiyaç kredisi türünü seçin ve açılan sayfadan istenilen bilgileri TC kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi ve ev telefonunuzu doldurun. Sonraki aşamadan sizden gelir miktarınız, almak istediğiniz kredi türünün miktarı gibi bilgileri de doldurmanız istenecektir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmeniz kredi başvurunuzu tamamlamanıza yetecektir. Kısa bir süre sonunda başvuru işleminizin cevabı cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak yollanacaktır. Ön onay almanız takdirde kredi almanız için gereken diğer evrakları tamamlamak için Yapı kredi şubelerinden birini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Yapı kredi bankasından kredi almak isteyen müşterilerine sunduğu seçeneklerden bir diğeri ise ATM’leridir. Yapı kredi müşterisi olun veya olmayın size en yakın ATM ‘ye giderek kredi başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Yapı kredi müşterisi  iseniz ve ATM’den kredi başvurusu yapmak istiyorsanız fazla bilgi girişi yapmadan ve zaman kaybetmeden işlem yapabilirsiniz. Eğer Yapı kredi bankası müşterisi değilseniz de yine çok zorlanmadan işlem önceliklerini takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucunuz diğer işlemlerde olduğu gibi telefon numaranıza kısa mesaj olarak yollanacaktır. Onay mesajını almanızla birlikte ihtiyaç kredinizi almak için gerekli evrakları tamamlamalı ve en yakın Yapı kredi şubesine gidebilirsiniz.

1 Yorum

  1. İzmir Aliağa tüpraş görevliyim İzmir Menemen yapı kredi bankası cekmiş kredi borcu aksadıgı için banka avukat benimle uzlaşıp icraya gitmeden vermeden taksit günün de ödeyin dedi beni kullandı kötü niyetle icraya vermiş borcum bittiğin de öyrendim Ali bey Ömer bey bu durumu bildireceğim şikayet bulunacağım gereyi neyse Menemen yapı kredi bankası disiplin konusunda dürüst konusunda 0 kınıyorum

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir