Yapı Kredi’den Uzun Vadeli Konut Kredisi

Eğer kirada oturuyorsanız, uzun vadede bir konutu finanse etmenin ne kadar masraflı olduğunu da iyi biliyorsunuz demektir. Bu finansal yükümlülüğün altında kalmak istemeyen birçok kişi, yerleşik olarak bir konuta sahip olmak ve kira ödememek, evin tüm düzen ve mimarisini kendisine göre şekillendirmek isteyenler, bir konut sahibi olmak isterler. Ancak bugün gayrimenkul piyasasına yakından baktığımızda fiyatların günden güne artış gösterdiğini ve ülkemizde standart bir gelire sahip iken bir konut alabilmenin ne kadar zor olabileceğini görmekteyiz. Bu anlamda özellikle 2000’li yıllarda büyük patlama yaşayan mortgage (konut kredisi) aracılığı ile konut alma alternatifini değerlendirmek isteriz. Konut kredileri, uzun vadeli, yüksek meblağlı ve teminatlı kredilerdir.

Bankalara, konut kredisi için başvurduğunuzda; gelir durumunuz ve kredi notunuz bu krediyi alabilmek için uygunsa, banka alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar krediyi düşük faizlerle ve uzun vadelerle sağlarlar. Ayrıca aldığınız konuta vade süresince ipotek koyarlar. Siz de aldığınız bu krediyi kira öder gibi vade süresince geri ödeyerek, vade sonunda konut sahibi olursunuz.

Bugün ülkemizde hizmet vermekte olan birçok banka, konut kredisi de tahsis etmektedir. Konut kredileri yüksek meblağlı olduğundan, aylık taksitleri de yüksek olacaktır. Bu durumda konut kredisi almadan önce alternatifleri iyi belirlemek ve sizin için en uygun olan ödeme koşullarına göre seçiminizi yapmalısınız.

YAPI KREDİ, KONUT SAHİBİ YAPIYOR

Yapı Kredi Bankası, hayallerinizi süsleyen evin sahibi olabilmeniz için sizi destekliyor. Bu desteği kapsamında, düşük faiz oranlarıyla 120 aya kadar vade seçenekli konut kredisi kampanyası sunuyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından olan yapı kredi konut kredisi faiz oranları 2017 yılında da en cazip faiz oranları olarak karşımıza çıkıyor. Konut kredisi almadan önce Vakıf Bank’ın resmi web sitesine giderek siz de konut kredi hesaplama işlemini gerçekleştirebilir, bu kredinin size uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Zira sizin için tahmini bir tutar ile yapacağımız 120 ay vadeli konut kredisi hesaplamasına da göz atabilir ve değerlendirmenizi buna göre yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’ndan Konut Kredisi kapsamında alacağınız 100.000 TL tutarındaki kredi için uygulanacak olan faiz oranı 120 ay vade seçeneğinde %0.98’dir. Bu krediden faydalanmanız halinde yapacağınız toplam kredi masrafı 1.350,71 TL olacaktır. Bu kredi için 120 aylık vade süresi boyunca yapacağınız aylık geri ödeme tutarı ise 1.420,87 TL olacaktır. Konut kredisi almanızdan ötürü 500 TL tahsis ücreti, 545,71 TL ekspertiz ücreti, 185 TL ipotek tesis ücreti, DASK primi için ise yıllık 120 TL ödeme yaparsınız; bu masraflar toplam masraf içerisinde yer alır.

Şimdi siz de Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesine veya en yakın şubesine giderek konut kredisi hakkında ve yapı kredi vadeli hesap faiz oranları hakkında detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir