Ziraat Bankası 36 Ay Vadeli Kredi Faiz Oranları

Evlilik, sağlık, eğitim, seyahat… Her biri oldukça masraflı olan kişisel süreçlerdir. Tek aşamada toplu nakit harcamayı gerektiren bu tip süreçler için her zaman yeterli likiditeye sahip olamayabiliriz. Bu gibi durumlarda ise bankalardan kredi talebinde bulunarak ihtiyacımız olan nakdi edinebiliriz.

Nakit ihtiyacımızı karşılamak üzere bir bankaya başvurmadan önce kredilendirmelerle ilgili olarak kapsamlı bir araştırma yapmamız gerekir. Çünkü kredi sağlayan çok sayıda banka, kendi bünyesinde farklı kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu nedenle de bu alanda çok sayıda faiz oranı ve vade seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olunca hangi kredinin bizim için uygun olduğunu tespit etmek üzere alternatifleri iyi belirlememiz ve değerlendirmemiz gerekir. Çünkü her ödeme planı bizim kişisel bütçemiz için uygun olmayabilir ve bu uygun olmayan kredi ödeme planı nedeni ile kısa vadede ciddi ödeme zorlukları yaşayabilir ve belki sırf bu durum nedeni ile banka ile bozulan ilişkimiz kredi notumuzu etkileyerek, bir sonraki kredi ihtiyacımızda başvuru yapacağımız zaman karşımıza olumsuzluklar çıkarabilir. Oldukça kritik olan bu nedenleri dikkate alarak alternatiflerinizi belirleyin ve seçiminizi dikkatli yapın.

Ziraat Bankası’ndan Dikkat Çeken Kredi İmkanları

Ziraat Bankası, ülkemizde uzun yıllardır kaliteli hizmetten ödün vermeyen, devlete bağlı bir bankadır. Devlete bağlı olma niteliği nedeniyle de vatandaşlara düşük faiz oranları ve avantajlı faiz seçenekleriyle kredi sağlamak konusunda dikkat çeken bir isimdir. Ziraat Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi ; Masrafsız Tüketici Kredisi, Tüketici Kredisi, Eğitim Kredisi, Oyak Üyelerine Özel Tüketici Kredisi, Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi gibi seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu seçenekler nedeni ile ziraat bankası faiz oranları seçeceğiniz kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. Sizler için 36 ay vadeli 10.000 TL tutarındaki tüketici kredisi değerlendireceğiz. Masrafsız ve standart tüketici kredisi seçeneklerini bu sayede kıyaslama imkanına sahip olacaksınız.

Ziraat Bankası’ndan Masrafsız Tüketici Kredisi Kampanyası kapsamında alacağınız 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde, tarafınıza uygulanacak olan faiz oranı %1.26 olarak gerçekleşecektir. Bu durumda aylık olarak yapacağınız geri ödeme taksit tutarı ise 362,25 TL olacaktır.

Ziraat Bankası’ndan Standart Tüketici Kredisi Kampanyası kapsamında alacağınız 10.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde, size uygulanacak olan faiz oranı %1.19 olacaktır ve bu durumda aylık olarak gerçekleştireceğiniz geri ödeme taksit tutarı ise 357,20 TL olacaktır. Bu kredi seçeneğini tercih ettiğinizde 43,48 TL tutarında hayat sigortası ve %0.5 tutarında Banka Sigorta Muamele Vergisi ödersiniz.

Bu iki değerlendirmeden sonra alternatifleriniz arasında Ziraat Bankası’nın kredi seçenekleri de yer alıyorsa ve eğer bu kredilerden herhangi birisine hemen başvuru yapmak istiyorsanız ziraat bankası kredi başvurusu bankanın resmi web sitesinden saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir