Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Şartları

Arazi sahibi olmak ve bir arazi üzerinden gelir kaynağı oluşturacak tarımsal üretim imkanını yaratmak için nakit ihtiyacı olanların yardımına Türkiye’nin tarımsal alandaki en büyük destekçi bankası Ziraat Bankası koşuyor. Ziraat Bankası, tarımsal kalkınmayı desteklemek adına sunduğu arazi alım kredisi ile bu alanda çalışma yapmak isteyenlere finansman sağlıyor.

Çiftçilik amacı ile veya tarımsal üretim amacı ile arazi satın almak isteyenler ve tarla kredisi nasıl alınır merak edenler için ise bankanın arazi alım kredisine ilişkin detaylar şu şekildedir;

KREDİ DETAYLARI

Bu kredi eğer sizin tarımsal çalışmalarınızı sürdürdüğünüz bir araziniz varsa ve buna bağlı olarak bulunan hisseli araziler veya hisseli olmaksızın bitişikte yer alan araziler ile hissesiz ve bitişik olmayan arazilere ilişkin satın alma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için sunulmaktadır.

Eğer bu krediye ilişkin finansal koşullarınız uygunsa,

Ürün ve üretim konunuz krediye uygunsa

Krediyi alacağınız yıl içerisinde Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanmış kriterlere sahipseniz bu düşük vadeli arazi kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz. İşte tarım arazi kredisi alım kriterleri bunlardır. Bu şartlar altında krediye başvurmak mümkündür.

KREDİYE BAŞVURULAR

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu arazi kredisine başvurmak için doğrudan Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak gerekmektedir. Bu başvuru işlemleri için size en yakın Ziraat Bankası şubesine şu belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir:

GERÇEK KİŞİ:

-T.C. Kimlik Belgesi

-Çiftçilik Belgesi

-Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi

-Tarımsal işletmeyi teşvik eden evraklar (tapu, kira kontratı vs.)

-Alınacak kredi için teminat verileceklere ilişkin evraklar

-Bilanço esasıyla hizmet vermekte olan işletmelerin son 3 yıla ait bilançosu ve gelir tablosu

TÜZEL KİŞİ

-Çiftçilik Belgesi

-Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi

-Tüzel kişiliğin ilan edildiği Ticari Sicil Gazetesi

-Oda kayıt belgesi

-Vergi levhası

-Noter onaylı imza sirküleri

-Tarımsal işletmeyi teşvik eden evraklar (tapu kaydı, kira kontrası v.s)

-Alınacak kredi için teminat verileceklere ilişkin evraklar ile size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilir ve uygun tarla kredisi faiz oranları ile kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası, devlet bankası olarak ülkemizde yerli üretimin arttırılması, tarımsal alanların kullanışlı hale getirilmesi ve ekonominin dengelenmesi için önemli katkılarda bulunmaktadır. Bu anlamda da banka tarafından tarımsal amaçlı olarak sunulan kredilerde oldukça cazip faiz oranları sunulmaktadır. Bankaya başvuruda bulunan çiftçilere başvurularda ve geri ödeme olanaklarında da çok sayıda avantajlı alternatif sunulmaktadır.

Eğer siz de hali hazırda bir tarımsal araziye sahipseniz ve arazinizi büyütmek amacı ile tarlanızın çevresindeki arazileri veya başka bir alandaki araziyi satın almak istiyorsanız teminat göstererek bu kredi imkanından faydalanabilir ve tarımsal alandaki üretiminizi büyüterek finansal açıdan ihtiyacınız olan nakde Ziraat Bankası tarafından sunulan krediler ile anında ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir