Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Kredi Paketi İle Kredi Çekmek Daha Kolay!

Ziraat Bankası müşterilerine çeşitli kredi paketleri sunmaktadır. Ziraat Bankası Çalışanın Artısı İhtiyaç Kredisi ve Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi nedir sorularına cevap niteliğindeki özet bilgiler aşağıda anlatılmıştır. Krediyle ilgili daha detaylı bilgi Banka Şubelerinden öğrenilebilecektir.

Çalışanın Artısı Kredi Paketi maaşını Ziraat Bankasından çeken müşterilere avantajlı koşullarda kredi vermeyi amaçlayan kredi paketidir. Devlet memurları ve kamu işçilerinin yanı sıra özel şirketlerde görev yapan kişiler de maaşlarını Ziraat Bankası aracılığıyla alıyor olmaları koşuluyla çalışanın artısı kredisinden yararlanabilmektedir.

Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi ne demek?

Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi Ziraat Bankası şubelerini kullanarak maaşını alan kamuda veya özelde çalışan müşterilere yönelik tüketici kredisidir. Bu kampanyanın sunduğu faiz oranları ile ilgili örnek bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Öncelikle belirmek gerekir ki, Ziraat Bankası kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşağıdaki bilgiler Nisan 2017 tarihi itibariyle geçerli oran ve miktarlardır.

48 aylık 20.000 TL değerindeki Tüketici Kredisi iki farklı seçenekle sunulmaktadır.

– Yüzde 1,11 faiz oranı ile sunulan kampanyada 100 TL tahsis ücreti alınmaktadır. Bu durumda aylık taksitler 566,64 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında bu kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 17,55 olmaktadır.

– Yüzde 1,16 faiz oranı ile sunulan kampanyada herhangi bir tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu durumda aylık taksitler 574,04 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 18,04 olmaktadır.

Tüketici Kredisi kullanan kişiler için ayrıca sigorta yaptırma mecburiyeti bulunmaktadır. Sigorta masrafı krediyi kullanan kişinin yaşına göre değişmektedir. 35 yaşındaki müşteri esas alındığında yıllık sigorta bedeli 42,16 TL olmaktadır.

Çalışanın Artısı Konut Kredisi:

Konut piyasasındaki arz ve talebe bağı olarak bankalar tarafından verilen konut kredileri de farklı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası da bu banka aracılığıyla maaşını alan çalışanlara cazip imkânlar sunuyor.

Çalışanın Artısı Konut Kredisi 5.000-300.000 TL kredi limiti ve 3-120 ay vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Maksimum kredi karşılama oranı %80’dir.

Örnek olarak alınan 120 aylık 100.000 TL değerindeki Konut Kredisi kampanyasında faiz oranı yüzde 0,88 olup tahsis ücreti 500 TL’dir. Bu durumda aylık ödemeler 1.352,71 TL olmaktadır. Faiz, tahsis ücreti ve diğer vergiler dikkate alındığında kampanyanın yıllık maliyet oranı yüzde 11,35 olarak hesaplanmaktadır.

Konut Kredisi kullanmak için de sigorta yaptırmak mecburidir. Sigorta primleri kişiye ve konuta bağlı olarak değişmektedir. 35 yaşındaki müşteri esas alındığında yıllık sigorta masrafı 102,57 TL olmaktadır.

Nasıl Müracaat Ediliyor?

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Kredi Paketinden yararlanmak isteyen müşteriler, son aya ait maaş bordrosunu ilgili maliye ünitesine onaylattıktan sonra Banka Şubelerine müracaat ediyor. Kimlik belgesi ibraz edilerek yapılan işlemlerde kefil istenmiyor.

Bağlantı Tüketici Kredisinde ipotek veya teminat göstermek gerekmezken, konut kredisinde satın aldığınız evin ipoteği teminat olarak kabul ediliyor.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir