Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Alabilmek İçin Gerekenler

Çok uzun yıllardır esnafa ve çiftçiye çeşitli kolaylıklarla kredi imkanı sağlayan Ziraat Bankası öğrencileri unutmuyor ve öğrenci kredisi veren bankalar arasında göze çarpan bir sloganla öğrencilerin eğitimini destekliyor. ‘’Ders çalışmak sizden ,ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden ‘’ diyerek tüm ilgileri üzerine çekiyor.

İlk öğretimden eğitimde bulunan son kademeye kadar eğitiminizin hangi aşamasında olursanız olun! Üniversite, kurs, dershane, yaz okulu, yüksek lisans, doktora özel kurumlardan herhangi birine gidiyorsanız ve kendinizi maddi olarak daha rahat hissetmek istiyorsanız, ‘’elimin altında nakit param her zaman bulunsun’’ diyorsanız hemen Ziraat bankasının özel eğitim kredisinden 36 aya kadar vadeli taksitli ya da kredili mevduat hesabı şeklinde faydalanabilirsiniz. Bu kredi sayesinde hayallerinizdeki eğitimi çok daha kolay tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Geleceği Düşünüyor!

Öğrencilik ya da öğrenciliğe hazırlık aşamasında herkesin zorlandığı dönemler olduğu gerçeğini pas geçmeyen Ziraat Bankası gençlere büyük avantajlı eğitim kredisini sunarak Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitim düzeyinin kalkınması için de büyük bir fayda oluşturmayı ve her gencin bir meslek sahibi olmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Düşük faiz oranlarıyla kredinin geri ödenmesini oldukça kolaylaştıran Ziraat Bankası ,müşterilerine rahat bir eğitim yaşantısı vaat ediyor.

Üstelik Ziraat bankası’ nın öğrencilerin maddi, manevi, sosyal ve kültürel aktivitelerini desteklemek kendisini maddi anlamda daha rahat hissetmesini sağlamak adına sunduğu bu hizmetten faydalanmak oldukça kolay.

Ziraat eğitim kredisinden faydalanma koşulları şöyle sıralanabilir.

-Bankaya gidip bir başvuru formu almak ve eksiksiz bir şekilde doldurmak

-Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport herhangi birinin yanınızda olması yeterli olacaktır.

-Çalışma durumuzuna göre gelir belgesi (öğrenci/kursiyer çalışmıyorsa ,öğrencinin /kursiyerin velisi için)

-Eğitiminize ilişkin belge ve faturalar (öğrenci belgesi)

-Gittiğiniz şubeden istenen (varsa) diğer belgeler

Ziraat Bankası öğrenci ihtiyaç kredisi normal kredi ile kıyaslanırsa en önemli avantajı ödemeleri aydan aya değil üç aydan üç aya belirlenen günde yapmamız büyük kolaylık sağlıyor. Bir diğer kolaylık ise vade seçenekleri kişiye özel belirleniyor ve isteğiniz doğrultusunda kredi faiz oranı başvurunuzla değiştirilebiliyor.

Eğitim kredisi ,kredi sahibinin ailesine ya da eğitim masraflarını karşılayan herhangi bir kişiye ödeniyor. Bu durum dışında eğer krediyi alan öğrencinin/ kişinin düzenli bir geliri var ise kredi kişiye de tahsis edilebiliyor. Krediyi almak için bir diğer şart ise şahsi veya maddi olarak Ziraat Bankasına bir teminat sunmanız gerekiyor yani bankaya borcunuzu ödeyebileceğinize dair bir delil sunmanız gerekiyor. Bununla beraber Ziraat Bankası bu kredi ile öğrencinin / kursiyerin kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapıyor ve bu ihtiyaç kredisi ile öğrencinin /kursiyerin eğitim sürecinde çektiği nakit sıkıntısını hafifletmeyi amaçlayan Ziraat Bankası her zaman gençlerin yanında olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir