Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Kampanyaları

Evlenmeyi Kolaylaştıran Kredi

Ziraat bankası yuva kurmak isteyen ama yeterli bütçesi olmayanlara yardım niteliğinde bir kredi kampanyası başlatmıştır. Düğün masrafları, çeyiz, beyaz eşya ve mobilyalar derken çoğalan masrafların karşılanması artık ziraat bankası evlilik kredisi ile çok kolay hale gelmektedir. Avantajlı ödeme şartları ile yeni evlenenlerin imdadına koşmaktadır.

2017 yılı evlilik kredileri içinde avantajları koşulları ve kolay alınabilir özelliği ile dikkat çekmektedir. Yeni evlenen çiftler gittikçe artan masraflar karşısında en uygun evlilik kredilerini aramaya başlamaktadır. İşte bu noktada bir Devlet Bankası olan Ziraat Bankası’nın destek niteliğindeki evlilik kredisi ile karşılaşmaktadırlar. 2016 yılında başladığı bu uygulama ile Ziraat Bankası evlenmek isteyenlere kapısını açmaktadır.

Faiz Oranları Nasıldır?

Devlet tarafından evlenmek isteyen gençlere maddi destek sağlanması amacıyla verilen bu kredi uygun ödeme kolaylıkları ile dikkat çekmektedir. Ancak bankanın bu kredi için faiz almıyor olması evlenmek isteyen gençler için çok büyük bir destek niteliğindedir. % 0 faizli ve 1 yıl ödeme olmadan alınan bu kredi 10.000 TL’dir.

Evlilik Kredisini Çekmenin Şartları Nelerdir?

Bu avantajlı kredi karşısında akla evlilik kredisi nasıl alınır sorusu gelmektedir. Bu son derece avantajlı kredinin alınabilmesi için bir takım koşullar bulunmaktadır. Bu koşullardan birincisi, evlilik kredisi maddi yetersizliklerden dolayı evlenemeyen gençlere destek niteliği taşıdığı için belli bir yaş aralığında olan gençlere özel olarak verilmektedir. Bu yaş aralığı 18 ile 24 arasındadır. Üstelik üniversite mezunu olan gençler için yaş aralığının üst sınırı 26 olarak belirlenmiştir. Belirlenen yaş aralığında olan ve ilk defa evlenecek olan gençler bu avantajlı krediden yararlanabilir. Ayrıca yaş kriterini sağlayan bu gençlerin Türk Ceza Kanuna göre belirlenen ağır suçlardan hiçbir şekilde hüküm giymemiş olması şarttır. Bütün bunların yanında bu krediye gerçekten ihtiyaç duymak ve maddi yetersizliklerden dolayı evlenemiyor olmak bir diğer şarttır. Türk vatandaşı olmak ise aranan son şarttır.

En Avantajlı Evlilik Kredisi

Maddi olanaksızlıklardan dolayı evlenemeyen her genç bankaların vermiş olduğu evlilik kredilerine başvurma yoluna gitmektedir. Ancak verilen evlilik kredileri içinde ziraat bankasının devlet güvencesiyle verdiği bu kredi benzeri olmayan avantajları bünyesinde barındırmaktadır. Amacına uygun olarak istenen koşullar sağlandığında hiç faiz ödemeden alınan bu kredi eşi olmayan bir özelliğe sahiptir.

Çünkü bu krediye başvuran gençler diğer bankaların verdiği yüksek faiz oranlı ve ödemesi zor kredilerden almak istememektedirler. Bütçelerine katkı özelliğine sahip bu kredinin üstelik bir de 1 yıl geri ödeme zorunluluğu yoktur. Düğün yaptıktan sonra yeni evli çiftlere bütçelerini düzeltmeleri ve ödemeleri kolay yapabilmeleri için zaman tanınmaktadır. Üstelik ödeme ilk 1 yılın ardında 1 yıl daha ertelenebilmektedir. Ardından başlayan ödeme süresi ise 4 yıl gibi uzun bir süredir.

Bu krediye sahip olmak için ne yapmalı?

En uygun evlilik kredileri içinde % 0 faiz oranı ile benzersiz olan bu krediyi almak şartlar sağlandıktan sonra çok kolaydır. Her yıl mayıs ve eylül ayları arasında olan başvuru süresi içinde Ziraat Bankası’na bizzat başvuruda bulunan gençler bu krediden faydalanabilir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir