Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi

Ziraat Bankası girişimci kredisi ile ilgili başvurular başlamış durumda. Girişimciye Değer Kredisini ihtiyacı bulunup ancak yeterli teminatı olmayan KOBİ’lere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile çok uygun koşullarda verilen bir kredidir. Bu kredide esnek ödeme seçenekleri ile 60 aya varan vade imkânı bulunmaktadır. Ayrıca bu kredide kullandırım komisyonu da bulunmamaktadır. Girişimci kredisi nasıl alınır diye merak ediyor iseniz yazıyı okumaya devam etmeniz gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyenler 31 Mayıs 2017 tarihine kadar en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek Girişimciye Destek Kredisi için başvurabilirler. 250.000 Türk lirasına kadar olan tüm işletme ihtiyaçlarınız için bu krediden yararlanabilirsiniz. En yakın Ziraat bankası şubesini öğrenmek için Bankanın resmi internet adresinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisini Kimler Alabilir?

Girişimciye Değer Kredisine;

  • KOBİ vasfına haiz işletmeler
  • Ticaret ve Sanayi ile Ticaret, Sanayi, Deniz Ticaret ve esnaf ve Sanatkârlar meslek odalarından birine kayıtlı olan veya Ticaret Borsasına kayıtlı olan,

gerçek veya tüzel tüm kişi işletmeler Kredi Garanti Fonu (KGF) sağlamış olduğu kefalet ile bu krediye başvuru yapabilirler.

Girişimciye Değer Kredisi Başvurusu ve Hesaplama Özellikleri

KOBİ tanımı içerisinde bulunan işletmeler için Girişimciye Değer Kredisi üst limiti 250.000 Türk lirası olup maksimum vade süresi ile 5 yıldır.

Bu krediyi kullanacak müşterilerin KMH, KOBİ Kart, Ödeme talimatı, POS, Çek, DBS, İnternet Bankacılığı ve Sigorta ürünlerinden en az ikisine sahip olmaları veya başvuru yapmış olmaları şartı gerekmektedir. Bu ürünlere Girişimciye Değer Kredisine başvuru sırasında da başvuru yapabilirsiniz.

Girişimci kredisi ile ilgili faiz oranları ile vadelere yönelik hesaplama tablosu detayları aşağıdadır;

 

Vade

 

1 – 12 Ay

 

13 – 36 Ay

 

37 – 48 Ay

 

49 – 60 Ay

 

Faiz Oranı

 

Aylık % 0,88 (Yıllık % 10,56)

 

Aylık % 0,91 (Yıllık % 10,92)

 

Aylık % 0,94 (Yıllık % 11,28)

 

Aylık % 0,96 (Yıllık % 11,52)

 

Komisyon Oranı

 

Yok

 

Yok

 

Yok

 

Yok

 

Aylık Maliyet Oranı

 

% 0,9240

 

% 0,9555

 

% 0,9870

 

% 1,0080

 

Yıllık Maliyet Oranı

 

% 11,6692

 

% 12,0882

 

% 12,5086

 

% 12,7897

 

Yukarıdaki tablodaki hesaplama maliyet oranı ile faiz ve vergi dahil edilerek hesaplanmıştır. Ancak hesaplamada; sigorta ile teminat altına alınabilecek değerler için üçüncü tarafa ödenmek üzere tahsil edilecek olan ekspertiz masrafı yanı sıra ipotek tesis ücreti ile kefalet komisyonu gibi masraflar ise hariç tutulmuştur.

 

 

Girişimciye Değer Kredisi Başvuru Değerlendirme Süresi Hakkında

Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti teminatı aracılığı ile yapılan kredilerin başvuruları, KGF ve Ziraat Bankasının tarafından yapılacak olan nihai değerlendirme sonrasında sonuçlanacaktır.

Ziraat bank girişimci kredisi nasıl alınır ve kimler bu krediden yararlanabilir konusunda daha detaylı bilgilere ihtiyacınız varsa herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir