Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Hayatın birçok alanında insanların türlü türlü ihtiyaçlarına destek veren banka kredileri gün geçtikçe çeşitliliği ile daha fazla kişiye destek sağlıyor. Her insanın istek ve beklentilerine uygun olarak oluşturulan krediler, konusuna uygun şartları ile kullanmayı kolaylaştırıyor. Her zaman beklentilerin üstünde hizmet veren banka kredileri hem yüksek miktarları hem de uzun vadede ödeme avantajları ile dikkat çekiyor. Her insanın isteyebileceği konut sahibi olmak da bu krediler bünyesinde yer alıyor. Her bütçe için hazırlanan krediler sayesinde insanlara ev almayı kolay bir iş haline getiren konut kredileri kapsamında ayrı ayrı özellikler ile şartlar uygunlaştırılıyor. Konut almak için oluşturulmuş kredileri yanında ev almak yerine kendi evini kendi yapmak isteyenler de düşünülüyor. Ziraat Bankası tarafından uygulanan bu kredi evini yapmaya başlayan ama farklı sebeplerle inşaatını tamamlayamayan kişilerin, evlerini tamamlamaları ve hayallerine kavuşmaları için oluşturulmuştur. Ziraat inşaat tamamlama kredisi, ev inşaatına başlamış ancak bitirememiş kişilerin kullanımı için hazırlanmıştır.

En Büyük Hayal Olan Ev Sahibi Olmak Ziraat Bankası’yla Artık Hayal Değil

Yaşayacağı evi kendi yaptırmak isteyenler çıktıkları bu yolda hesaba katmadığı giderler veya masraflar yüzünden ayırmış oluğu bütçeyi bazen yetiremez. Bu sebeple de yarım kalmış olan inşaatlarını tamamlamak için bir takım yardım olanakları arar. Ciddi rakamlar gerektiren bu masrafların karşılanması da çoğu zaman çevre tarafından pek mümkün olmaz. İşte tam da bu noktada devreye giren Ziraat inşaat tamamlama kredisi, ev sahibi olmak isteyenlerin yardımına koşar.

Aradığı tek şart, devamı sağlanacak inşaatın yüzde yetmişinin tamamlanmış olmasıdır. Ev sahibi olmaya bu kadar yaklaşmış, ancak maddi olanaksızlıklar yüzünden buna ulaşamayan kişiler için çok avantajlı olan bu kredi, kalan yüzde otuzluk kısmı tamamlamakta finansal destek sağlıyor. Raporla belirlenecek tamamlama masraflarını, 120 aylık ödeme şansı ile karşılamak Ziraat Bankası ile çok kolaylaşıyor. Tamamlanacak olan evin ipotek gösterilmesi ile kolayca kullanılabiliyor.

Bir aydan yüz yirmi aya kadar ödeme seçeneği sunan kredinin, en az tutarı 15.000 TL olmalıdır. En fazla alınabilecek miktar 150.000 TL ile de evin tamamlanması çok basittir. Yapılacak olan konutun teminatı sayesinde krediyi kullanmak çok kolaydır. Çok az miktarlarda çıkan masrafların dışında hayat sigortası hizmeti ile krediyi güvence altına alıyor.

Başvurular İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Bağlantı Bankaya başvuru esnasında verilecek olan evraklar hazırlaması çok kolay ve zahmetsizdir. Doldurulacak başvuru formu, nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinin aslı, gelir durumunu gösteren belge ve yapılan inşaat ile ilgili belgelerle ziraat bankası şubelerine bizzat başvuru yapmak yeterlidir. 150.000 TL gibi yüksek miktarlarda kullanılabilecek Ziraat Bankası kredi başvurusu, hemen başvurulan basit adımları sayesinde tamamlanmayı bekleyen inşaatları çok hızlı bir şekilde bitirmek mümkündür.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir