Ziraat Bankası KOBİ’lere “Değer” Katıyor

Ziraat Bankası, en yeni kredi paketlerinden biriyle daha iş dünyasına önemli bir katkı sunuyor. Türkiye’nin her geçen gün büyüyerek yoluna devam etmesinde önemli bir rol oynayan Ziraat Bankası, kent ekonomilerinin başrol oyuncuları KOBİ’leri de unutmadı.

Krediye ihtiyacı olduğu halde yeterli teminatı olmadığı için bankalara kredi başvurusu yapamayan KOBİ’lere değer katacak ”Girişimciye Değer Kredisi” paketi, işletmelere 250 bin liraya kadar kredi imkanı tanıyor.

Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti,60 aya varan vade imkanı, kazanca göre düzenlenebilecek esnek ödeme imkanları sayesinde KOBİ’lere sektörde kendini gösterme, yeni fikirlere sahip işletmelere büyük firmalar arasında ayakta durabilme fırsatını “Girişimciye Değer Kredisi” paketi sunuyor. Paket KOBİ’lerin, iş türlerine göre masraflarının daha da arttığı yılın belli dönemlerinde yaşadıkları nakit sıkıntısına önemli ölçüde çözüm getiriyor.

İşleri aksamadan siparişlerini zamanında yetiştirebilme, nakit parayla ekonomiye can katma imkanı sunan Girişimciye Değer Kredisi paketinden KOBİ vasfına haiz, Ticaret ve Sanayi, Deniz Ticaret, Ticaret veya Sanayi, Esnaf ve Sanatkarlar ile meslek odalarına kayıtlı işletmeler yararlanabiliyor.

Masraf ve Komisyon da Faizler de Düşük

KOBİ’lerin en büyük dertlerinden biri olan bankalardan kredi çekememe sorununu ortadan kaldırmaya yönelik pakette cüzi bir oranda tutulan faizler de vade tercihlerine göre değişiyor.

Kredi paketinden yararlanmak isteyen KOBİ’ler için masraf ve komisyon ücretinin binde 3 ya da 5 gibi düşük bir oranda tutulduğu “Girişimciye Değer Kredisi” paketinde 12 ay vade için faiz oranı sadece 0.88. Diğer vade ve faiz oranlarıyla şöyle;

  • 13-36 ay arası vadeler 0.91
  • 37-48 ay arası vadeler 0.94
  • 49-60 ay arası vadeler 0.96.

Aranan Şartlar

Kredi kullanacak KOBİ’lerin; ödeme talimatı, kredili mevduat hesabı (KMH), KOBİ kart, Çek, POS, Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS), İnternet Bankacılığı ve Sigorta ürünlerinden en az ikisine sahip ya da başvuruda bulunmuş olması gerekiyor.

KOBİ’lerin, Türkiye’nin dört bir yanında şubeleri bulunan, en ücra köşelerdeki insanların bile hayatına dokunan Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden yapılabilecekleri Girişimciye Değer Kredisi başvuruları, KGF ve Ziraat Bankası tarafından değerlendirmeye tabi tutuluyor. şi

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir