Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir araba almak herkesin hayalidir. Lakin ülkemizde orta gelirli bir vatandaşın yeni bir araba alabilmesi için ya iyi bir birikim yapmış olması gerekir ya da kredi kullanması gerekmektedir. Özellikle şirketler veya çalışan şahıslar yeni bir araç alırken araç sahibi olduklarında ödeyecekleri yeni vergileri düşünmektedirler. Elbette bunların yanında aracın diğer masrafları da bulunmaktadır. Banka kredisi kullanıldığında birde aylık olarak kredi taksitleri bu masraflar ile birleşecektir.

Özellikle çoğu banka da taşıt kredilerinde yüksek faizler uygulamakta ayrıca istihbarat ve haberleşme ücreti adı altında komisyon talep etmektedir. Talep ettiğiniz kredi tutarına göre değişen bu masraflar bazen gereğinden fazlada olabilmektedir. Lakin artık Ziraat Bankasında komisyonsuz bir şekilde taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat komisyonsuz taşıt kredisi, sizden istihbarat ve haberleşme ücreti adı altında alınan komisyonu talep etmez. Bu sayede bankaya başvurarak, istediğiniz aracı almanızı sağlayacak krediyi kullanabilirsiniz.

Komisyonsuz Taşıt Kredisi Fırsatları Nelerdir?

Ziraat Bankasından kullanacağınız bu kredi sayesinde yeni aracınızı alırken farklı avantajlara da sahip olacaksınız. Bu avantajlar arasında şunlar bulunuyor;

  • Kullanacağınız kredi ile 0 km veya en fazla 5 yaşında bir alabilirsiniz.
  • Kredi geri ödemesinde 48 aya kadar vade imkânına sahipsiniz.
  • Kredi kullanarak hafif ticari araçlar ( kamyonet, pick-up, minibüs vb. ) alabilirsiniz.
  • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası ve kasko yapılacaktır.

Belirtilen komisyonsuz taşıt kredisi fırsatları çerçevesinde kullandığınız kredi ile işyerinizde kullanılmak üzere veya şahsi kullanım için yeni aracınızı temin edebilirsiniz. Kredi başvurusunu Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Krediye başvurabilmeniz için gerekli belgeler aşağıda listelendiği gibidir.

  • Kredi başvuru formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport belgelerinden herhangi biri
  • Çalışma durumunuzu ve gelirinizi gösterir belge
  • Serbest Meslek Mensuplarının meslek kuruluşlarından aldıkları üyelik belgesinin fotokopisi,
  • Tüzel kişi başvurularında, ortaklığı bulunan şirketin ortaklık sözleşmesinin yayımlandığı gün basılan ticaret sicil gazetesi veya gazetelerinin fotokopisi,
  • Ek olarak banka tarafından istenebilecek gerekli belgeler.

Ziraat Bankası Araba Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bağlantı Ziraat bankasından yeni bir araç almak için kullanacağınız kredinin hesaplamaları Ziraat Bankası web sayfasında ilgili kredi bölümündeki hesaplama aracı uygulaması sayesinde yapılabiliyor. Sayfada belirlenen faiz oranı %1.24 olarak gösteriliyor. Örneğin 48 ay vade ile bir ziraat bankası araba kredisi kullanmak istiyorsunuz. Kullanmak istediğiniz miktarı 50.000 üzerinden hesap ediyorsunuz. Hesaplama aracı ile yapılan hesaplamada yıllık %19,3923 maliyet oranı ile aylık 1.464,99 TL taksit ile geri ödeme planı çıkarılıyor. İsterseniz ödeme planında değişik bir sistem kullanarak ödeme sıklığını 3 ayda bir olarak seçebiliyorsunuz. Bu durumda 3 ayda bir 4.459,09 TL ödeme yamanız gerekiyor. Yine de hesaplamaların tam ve eksiksiz çıkarılabilmesi için en yakın ziraat bankası şubesine uğrayabilirsiniz. Kredi başvurusu sadece şubeden yapılabilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir