Ziraat Bankası Kosgeb Makine Teçhizat Kredisi

Günümüzde bireylerin ve çalışanların ihtiyaçlarının artması ile birlikte devlet destekli banka kredileri popüler hale gelmiş durumdadır. Hem işçilerin hem de kurumların yeterli krediyi sağlarak işlerinde daha verimli hale gelebilmeleri adına oluşturulan krediler, devlet bankaları tarafından daha avantajlı olarak bireylere sağlanmaktadır. Kosgeb kredi faiz desteği nasıl alınır diye merak eden bireyler için oluşturulan banka destek platformlarının yanında bankaların çağrı merkezleri de bireylerin gerekli bilgiyi almaları adına müşterilerine hizmet vermektedir.

Yeni Makine Ve İhtiyaç Alımına Destek

 

 

Ziraat bankası, belirtilen anlamda Kosgeb ile birlikte çalışarak işçilere ve çiftçilere makine teçhizat kredi faiz desteği oluşturmaktadır. İmalat sanayinde çalışan firmaların, yerli ve yeni makine alabilmeleri adına uygun sermaye desteğini oluşturan Ziraat bankası, birbirinden etkili kampanyaları ile işveren kurumlara destek olmak adına faaliyetlerini sürdürmektedir. Yalnızca yeni ve yerli makine alımlarında oluşturulan destek faiz kredisi, ticarete ve makine alımına da hizmet ederek ekonominin canlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Kosgeb Tabanına Kayıt Şartı

 

Ziraat bankasından belirtilen makine techizat kredisini alabilmeleri adına  kullanıcıların Kosgeb’e kayıtlı olmaları gerekmektedir. Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmayan ve elinde Kosgeb beyannamesi bulunmayan bireylerin Ziraat bankası makine ve techizad faiz destek kredisinden yararlanmalarına izin verilmemektedir. Böyle bir uygulamanın oluşturulmasının en büyük amaçlarından bir tanesi, işverenleri ve firma sahiplerini, Kosgeb’e üye hale getirmekten geçmektedir.

Vadesi Geri Ödemeli Ve Ertelemeli Plan

 

 

Ziraat bankası makine teçhizat kredi faiz desteği, diğer kredi tutarlarına ve faiz oranlarına göre bireylere ve kurumlara daha fazla indirim imkanı oluşturmaktadır. Kredinin ilk altı ayında vadesiz olarak geri ödemesiz, kalanını ise üç aylık eşit vadelerle toplamda 36 aya bölen Ziraat bankası, Kosgeb makine teçhizat desteği 2017 kapsamında büyük indirimler oluşturmaktadır.

Kullanabilmek Adına Gerekli Koşullar

 

2016 yılı makine teçhizat kredi faiz desteği başvurusu sms kanalı ile gerçekleştirilebildiği gibi bireylerin ve kurumların daha detaylı bilgi alabilmesi adına şubeler aracılığı ile de gerçekleştirilmektedir.  Çalışan sayısı 250’den az olan firmaların başvuramadığı belirtilen kredi oldukça avantajlıdır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir