Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi

Ziraat bankası’ndan masrafsız tüketici kredisi mi almak istiyorsunuz? Peki Ziraat Bankası’ndan masrafsız tüketici kredisi almak için gerekli şartlar ve belgeler nelerdir? Ziraat Bankası masrafsız tüketici kredisi nasıl alınır? Diğer tüketici kredileri nelerdir? Ziraat Bankası’ndan masrafsız tüketici kredisi almak istenler, işte tüm bilmeniz gerekenler bu yazıda.

Masrafsız Tüketici Kredisi Nedir?

 

 

Masrafsız tüketici kredisi, çekilen kredilerin yaklaşık olarak binde beşine denk gelen masraf tutarının alınmamasıdır. Dosya masraflı kredilerde çekilen kredi tutarının yaklaşık binde beşi dosya masrafı olarak çekilecek olan krediden kesilir ve böylece çekmek istediğiniz tutardan bu oranda daha eksik almış olursunuz. İlgili kanunun maddesi şöyle der; “… alınan dosya masrafı toplam tutarın binde beşini geçemez…”. Bu yönüyle diğer tüketici kredilerinden ayrılır. Kurum isterse dosya masrafını binde beşten daha az da alabilir. Peki masrafsız tüketici kredisi nedir ve nasıl alınır?

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi Alabilmenin Şartları ve Gereken Belgeler Nelerdir?

 

 

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi
  • Çalışma durumunuzun gelir belgesi, gösterilecek ise ek gelir belgesi
  • Serbest meslek çalışan kişiler için bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişiler ile ortaklığı bulunan kişilerin ortak oldukları şirkete ait ana sözleşmenin ticaret sicil gazetesi ya da fotokopisi
  • İlgili kredi için kurum tarafından istenen ilave belgeler

Bu şartlar sağlandığı taktirde masrafsız tüketici kredinizi çekebilirsiniz. Masrafsız tüketici krediniz sayesinde normal tüketici kredisinde verilen dosya masrafını vermekten muaf olursunuz. Böylece çekmek istediğiniz tutarın tamamını kesintisiz bir şekilde bankanızdan teslim alabilirsiniz.

Masrafsız Tüketici Kredisinin Diğer Avantajları

 

Masrafsız tüketici kredilerinin dosya masrafının ödenmemesinin yanında başka avantajları da vardır. Masrafsız tüketici kredilerinde istihbarat ve haberleşme ücreti de tahsil edilmemektedir, çekilecek olan kredi tutarı müşteriye net olarak söylenmektedir.

Ziraat Bankası Diğer ‘Tüketici Kredisi’ Ürünleri Nelerdir?

 

Ziraat Bankası tüm ihtiyaçlarınıza 48 aya kadar varan taksitler ile finansman oluyor. İşte Ziraat Bankası’nın masrafsız tüketici kredisi dışında ki diğer tüketici kredisi ürünleri; tüketici avans kredisi, OYAK üyelerine ait tüketici kredisi, eğitim kredisi, ipotekli bireysel finansman kredisi, arsa kredisi, yasa kapsamında ki ipotekli bireysel finansman kredisi, bireysel iş yeri kredisi, ortak iş yeri kredisi. Bunlar da Ziraat Bankası’nın diğer tüketici kredileriydi. Gördüğünüz gibi her türlü ihtiyacınıza karşı Ziraat Bankası finansman sağlamakta hem de kolay ödeme imkanlarıyla. Sizin de herhangi bir ihtiyacınız var ise ihtiyacınıza göre Ziraat Bankası’nın tüketici kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

 

Bu tüketici kredilerden birini çekmeye karar verdiniz peki kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi başvurunuzu banka şubesine gidip şube personeli ile görüşerek yapabilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce çekmek istediğiniz kredi ürününü iyice araştırmalısınız. Kredi başvurusunu şubeye gitmeden cepten sms ile ve internetten online başvuru yaparak da yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir