Ziraat Bankası Taksitli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar, hem bireysel müşterilere hem de kurumsal müşterilere, çeşitli bankacılık hizmetleri sunmaktadırlar. Bu kapsamda da sağlanan kredilerin vade süreli, ödeme periyodları ve tutarları birbirinden farklılık göstermektedir.

Krediler arasındaki bu ayrıma bakıldığında akla ilk olarak ticari kredi nedir sorusu gelmektedir.

Ticari krediler, temel olarak KOBİ ve dış ticaret ile uğraşan firmalar için sağlanan krediler olup, işletmelerin çeşitli ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere şekillendirilmişlerdir. Bankalar, ticari kredileri sağlarken, firmaların yıllık cirolarına, önceki kredi kullanımlarına ve ödeme şartlarına bakarak kredilendirme yaparlar. Bu nedenle temel olarak ticari kredilerine yönelik başvurular şubelerden gerçekleştirilmektedir.

Ticari işletmelerin her türlü ihtiyaçlarına yönelik gerekli gördükleri finansal kaynakları sağlarken avantajlı faiz oranları ve uygun ödeme koşulları sunan Ziraat Bankası, taksitli ticari kredi ile bu ihtiyaçlara yanıt vermektedir.

Bu yönden devlet bankası olarak en uygun ticari kredi olanaklarını sağlayan Ziraat Bankası’ndan alınacak olan taksitli ticari kredi ile işletmenizin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Alınan kredi, işletmenizin bütçesine göre esnek ödeme planı ile bankaya geri ödenmektedir. Bu yönden ertelemeli ödeme, belirli periyodlarla ödeme, ayda bir ödeme ve toplu faiz ödeme seçeneklerinden faydalanılabilmektedir.

Genel olarak ziraat bankası ticari kredi faiz oranları Taksitli Ticari Kredi için de piyasanın en düşük rakamları olmaktadır. Ancak bu bilgi müşteri nezdinde özel olarak öğrenilebildiğinden, başvuru sırasında bankadaki temsilciniz tarafından şubede ilgilendirilirsiniz.

Tercih ettiğiniz vade süresi, aldığınız kredi tutarı ve geri ödeme planı gibi seçenekler uygulanacak olan faiz oranını etkilemektedir.

Başlangıçta bankadan alınan faiz oranı ne ise vade süresi boyunca da uygulanacak olan faiz oranı odur. Yani vade süresine piyasada yaşanan faiz oranı değişiklikleri, kullanmış olduğunuz krediye uygulanmakta olan faiz oranını etkilememektedir ve bu sayede siz de piyasadaki risklerden kurtulmuş olursunuz.

Taksitli Ticari Kredi’ye yönelik başvuru işlemleri doğrudan şubelerde gerçekleştirilmekte olup, işletmeye ait mali kayıtlar ile şubelere gidilerek hem faiz oranları hem de işletmenize uygun ödeme planları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir