Ziraat Bankası’ndan 3 Ayda 1 Ödemeli Krediler

Birçok insan belli zamanlar içerisinde bir ihtiyacı olup para ihtiyacı olabilir. Bu esnada artık insanlar insanlardan borç isteyip bunun ile uğraşmak yerine bankalara yönelmeye başladılar. Bankaların çeşitli kredi imkanları ile insanlar tüm ihtiyaçlarını hemen ödemeksizin taksit taksit bölerek rahat edebilmektedir. Ülkemizde en güvenilir bankaların başında gelen Türk bankası olan ziraat bankası da yüksek talep doğrultusunda birçok insanın ihtiyacını karşılayabilmektedir. Devlet bankalarından biri olan güvenilir banka Ziraat bankası müşterileri ve dışarıdan gelen talepler doğrultusunda kredi ödeme stilini değiştirdi. Başlatmış olduğu kampanyada ise üç ayda bir ödeme kredisi başlatmıştır. Artık ihtiyaç kredisi çekmek isteyen ve her ay düzenli ödemenin zor geldiği ve ya da müsait olmayan ihtiyaç sahipleri de bu kampanyadan yararlanarak hayatlarını bir nevi kolaylaştıracaklar.

Ziraat bankası kredi başvurusu için gerekenler;

  • Pasaport
  • Sürücü belgesi
  • Nüfus cüzdanı

Ziraat bankası kredi için gerekenler bunlardır. Konu kredisi gibi diğer belgeler ve ya da tapu belgesi gerekmediği için çok kolaydır. Yakınınızdaki herhangi bir ziraat bankası şubesine giderek çok kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Çoğu Bankadaki Klasik Kredi Ödeme Stillerinden Çok Daha Farklı!

Diğer bankaların ihtiyaç kredi kampanyalarına bakıldığı zaman tek düze olup tek bir kesime hitap ettiği görülmektedir. Ziraat bankası üç ayda bir ödeme ihtiyaç kampanyası ile maaşını iç ayda bir alanları da düşünerek rahat etmelerini sağlamıştır. Ayrıca ziraat bankasının sunmuş olduğu üç ayda bir ödeme kampanyasında herhangi bir tahsis ücreti, sigorta bedeli ve de komisyon ücretleri istememektedir. Bu ücretler sadece ziraat bankasının diğer ihtiyaç kredileri için geçerli olmaktadır. Ortak olarak üç ayda bir ödeme ihtiyaç kredisinde de hayat sigortası yapılması zorunlu olmaktadır. Vade boyunca da devam etmektedir.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi klasik ihtiyaç kredisi yöntemlerinden çıkarak müşterilerin talepleri doğrultusu üzerine üç ayda bir ödeme imkanı sağlamıştır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için belirlenmiş olan faiz oranı ise çekilen miktar ve vade seçenekleri ile değişim göstermektedir.

Ziraat bankası üç ayda bir ödeme masrafsız ihtiyaç kredisi için örnek ödeme planı;

Eğer kredi için beş bin tl çeker iseniz faiz oranınız 1.63 olur. Otuz altı ay olarak vade belirlemiş olduğunuz zaman ise ay bazında 195 tl ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz. Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu üç ayda bir ödeme masrafsız ihtiyaç kredisi için diğer klasik ihtiyaç kredilerinde de olduğu gibi hayat sigortasını yapma zorunluluğunuz vardır. Ziraat bankasının bu hayat sigortası için ise senede 206 tl ödemeniz gerekir. Seçmiş olduğunuz vade seçeneğine göre değişim göstererek doğru orantılı ilerleyecektir. Vadenizi fazla tutar iseniz ödeyeceğiniz hayat sigortası miktarı artacaktır aksine ise düşük olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir