Ziraat Bankasından Masrafsız Tüketici Kredisi

İhtiyaçlar asla bitmek bilmez ancak cepte nakit bitebilir. Bu gibi durumlarda ise acil nakit ihtiyacına sıkışabiliriz ve ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere alternatifler arayabiliriz. Bankalar, bu yönden ilk kapısını çalabileceğimiz finansal kuruluşlardır. Bankalar sundukları tüketici kredileri ile ihtiyaç sahibi olanları finanse etmektedir ve acil ihtiyaçlarında yanlarında olmaktadır.

 Pek tabii ki bankalar bu kredileri sağlarken, krediyi talep eden kişinin geri ödeme konusundaki imkanlarını da dikkate alır. Bu yönden kredi notu bankalar için büyük önem taşır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altında tutulan kredi notunu, daha önceki kredi alımlarında gösterdiğimiz geri ödeme düzenliliği ve borcumuza olan sadakatimiz şekillendirmektedir. Alacağımız kredi tutarı da bu yönden büyük önem taşır. Çünkü düşük kredi notuna karşın, yüksek meblağda kredi talep ettiğinizde bankalar genellikle olumsuz geri dönüş yapmayı veya daha düşük tutarda bir kredi teklifi sunmayı tercih edeceklerdir.

Banka kredisi alırken dikkate alınan kredi notunuz eğer düşükse, banka sizden bir teminat da talep edebilir. Bu teminat gelirinizi (maaşınızı) o bankaya taşımanız veya üzerinize kayıtlı olan bir taşınmaz varlığı ipotek ettirmek şeklinde olabileceği gibi, bir kefil göstermek suretiyle de olabilir.

Tüketici kredileri genel olarak düşük tutarlı ve kısa vadeli olarak alınabilen krediler olduklarından, bu krediyi almak istediğinizde olumsuz geri dönüş alma olasılığınız kredi notunuz ortalama ve üzeri olduğunda oldukça kolay olmaktadır.

Ziraat Bankası, devlete bağlı bir finansal kuruluş olduğundan sunduğu kredilerde genellikle düşük faiz oranları uygulamakta ve kredi sağlamak konusunda bir miktar daha ılımlı davranmaktadır. Ayrıca tüketici kredisi kampanyası kapsamında sunduğu Masrafsız Tüketici Kredisi ile de masraf almaksızın kredinizi anında tahsis etmektedir. Başvurma imkanları oldukça kolay olan dosya masrafsız kredi için eğer ihtiyacınız söz konusu ise değerlendirmenizi yapmayı geciktirmeyin.

Bu anlamda bu kredi alternatifini değerlendirecek olursak, Ziraat Bankası tarafından sağlanan Masrafsız Tüketici Kredisi’nden 10.000 TL tutarında kredi talep etmeniz ve 48 ay vade seçeneğini tercih etmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı %1.26 olacaktır. Bu durumda bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 294,50 TL olarak belirlenecektir. Bu kampanya masrafsız kredi olarak uygulandığından ekstra hiçbir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Bu değerlendirmeler sonucunda eğer Ziraat Bankası’nın masrafsız tüketici kredisi kampanyasından faydalanmayı düşünüyorsanız Ziraat Bankası kredi başvurusu oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Başvurunuzu size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, banka tarafından talep edilen gerekli belgeleri ibraz ettikten sonra yapabileceğiniz gibi, Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak da başvurunuzu saniyeler içerisinde Ziraat Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın telefon bankacılığı hizmetleri de bu anlamda başvurunuzu huzlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için hizmet vermektedir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir