Ziraat Bankası’ndan Mesleklere Özel Kredi Seçenekleri

Bankalar tüketicilere ve ticari işletmelere ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli krediler sunmaktadırlar. Sunulan kredi alternatifleri, içerik olarak çeşitli kategorilere ayrılırken, ayrıca bu kategoriler de krediyi talep eden tarafın taşıdığı özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bankalar özellikle çeşitli kampanyalar ortaya koyarak, bu çeşitli talep eden taraflara yönelik olarak özel uygulamalar ortaya koymaktadırlar. Bunlar arasında son zamanlarda dikkat çeken bir uygulamayı da ortaya Ziraat Bankası koymaktadır.

Ziraat Bankası, devlet bankası olarak sunduğu kredilerde çok avantajlı faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekleri de genel olarak kredi türlerine bağlı olarak çeşitlendirmekte olup ayrıca son zamanlarda meslek gruplarına özel kredi olanakları ile de dikkat çekmektedir.

KOBİ’lere özel olarak sağlanan bu kredi uygulaması Kredi Garanti Fonu kapsamında sağlanmaktadır. Krediye ihtiyacı olan ancak teminat konusunda problem yaşayan KOBİ vasfına sahip işletmeler, esnaf ve sanatkarlar, serbest meslek ile uğraşanlar, tarım alanında çalışan işletmeler, çiftçiler, havayolu işletmeleri, seyahat organizasyon firmaları, ihracat işi yapanlar ve diğer işletmeler bu kapsamda Kredi Garanti Fonu’ndan faydalanarak kredi kullanabilmektedir. Bu uygulamaya dahil olarak uygulanan ziraat bankası faiz oranları cazip olarak belirlenmektedir.

Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilmek adına ihtiyaç duyulan Kredi Garanti Fonu desteğinden faydalanabilecek olan işletmeler, ihtiyaçları olan kefaletten, %85 ile %100 arasında faydalanabilmektedir.

Kefalet üst limiti 12 milyon TL ile 200 milyon TL arasında, işletme türüne göre değişiklik göstermektedir.

İşletme kredileri için 1 yıl ertelemeli 5 yıl vadeli ve yatırım kredilerinde 3 yıl ana para ödemesiz 10 yıl vade kredi kullanan kişinin talebine göre uygulanmaktadır.

KGF fonundan faydalanmak ve Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen KOBİ’ler ve KOBİ tanımı dışında kalan işletmeler için ziraat bankası kredi başvurusu işlemleri doğrudan şubelerden gerçekleştirilmelidir. Uygulanacak olan faiz oranı, kefalet oranı bankada yapılan değerlendirmeler neticesinde belirlenecektir ve kgf ziraat bankası uygulaması hakkında detaylı bilgi yine şubeler aracılığı ile edinilebilecektir.

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir