Ziraat Combo Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Combo Kartını, bankanın her müşterisi alabilecek ancak kredi kartı özelliğini kullanabilmek için bankaya başvuru yapılması gerekiyor. Ziraat Bankası, müşterilerden gelen başvuru taleplerini inceledikten sonra uygun gördüğü başvuru taleplerini onaylayacak.

Combo Kartın, kredi kartı özelliğini kullanabilmek için bankanın bilindik kredi kartı başvurusu şartları geçerli. Peki Ziraat Combo Kredi Kartı başvurusu nasıl yapılır, başvuru için gereken şartlar nelerdir?

Ziraat Combo Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılık şubesinden, en yakın Ziraat bankası şubesinden ve Ziraat telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak Combo Kredi Kartı başvurusu yapabilirsiniz. Aynı zamanda SMS ile kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz ancak şu an banka tarafından Combo Kredi kartı müşteriler için kullanıma açılmadığı için başvuru yapamazsınız. 2018 yılı içerisinde Combo Kartın müşterilerin hizmetine sunulması bekleniyor.

Ziraat Combo Kredi Kartı Başvuru Şartları Neler?

Bir işte çalıştığınıza dair gelir belgesi (minimum 650 TL ve üzerinde olmalı)

Findeks kredi notu sicilinizin bozuk olmaması. Başka bankalardan daha önce kredi kullanmış ve ödeme konusunda aksatma yaptıysanız büyük ihtimalle kredi notunuz düşük olacaktır. Kredi notu, bankalardan kredi almakta en önemli noktadır. Kredi sicilinizin bozuk olması halinde ne yazık ki hiçbir bankadan kredi alamazsanız. Aynı zamanda kredi kartı dahi alamazsınız.

Kredi kartı başvurusu yapmak için 18 yaşınızı doldurmanız gerekir. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine uğrayabilirsiniz.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Eğer daha önce hiçbir bankadan kredi kartı veya kredi almadıysanız kredi notunuz hesaplanmaz ve 0 şeklinde gözükür. Bir bankadan kredi kartı alarak, düzenli kredi kartını kullanarak ve ödemelerinizi aksatmadan yaparsanız kredi notunuz düzenli periyotlar halinde artmaya başlar.

Daha önce bir bankadan kredi kartı alıp veya kredi alıp kullandıktan sonra ödemelerinizi aksattıysanız ya da yapmadıysanız kredi notunuz düşük olacaktır. Bu durumda bankaların kara listesine girersiniz ve hiçbir banka kolay kolay kredi kartı dahi vermez. Bankalardan tekrar kredi kartı alabilmeniz için borcunuzu kapatmanız gerekecektir. Mevcut kredi notunuzu öğrenmek için Findeks.com’a üye olabilirsiniz.

Kaynak; Banka Kredileri

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir